Osłona przeciwsłoneczna eye-trackera Tobii Glasses 3

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Politechnika Wrocławska

Oferta dotyczy wynalazku pn. „Osłona przeciwsłoneczna eye-trackera Tobii Glasses 3” zgłoszonego do ochrony patentowej w UPRP pod numerem P.447199. Wynalazek przeznaczony jest w szczególności do eye-trackerów TOBII jako znaczące ulepszenie pozwalające na prowadzenie badań w słonecznych warunkach pogodowych. Wynalazek to osłona przeciwsłoneczna eye-trackera (ET) – mobilnego urządzenia pozwalającego na śledzenia wzroku, gdy człowiek jest w ruchu.

  • Eye-tracking

Przejdź do

Opis innowacji
Możliwości zastosowania
Model współpracy
Kontakt

Opis innowacji

Oferta dotyczy wynalazku pn. „Osłona przeciwsłoneczna eye-trackera Tobii Glasses 3” zgłoszonego do ochrony patentowej w UPRP pod numerem P.447199. Wynalazek przeznaczony jest w szczególności do eye-trackerów TOBII jako znaczące ulepszenie pozwalające na prowadzenie badań w słonecznych warunkach pogodowych. Wynalazek to osłona przeciwsłoneczna eye-trackera (ET) – mobilnego urządzenia pozwalającego na śledzenia wzroku, gdy człowiek jest w ruchu. Dotychczas badania ET były możliwe do prowadzenia w warunkach terenowych, wyłącznie przy całkowicie zachmurzonym niebie (lub w cieniu). Ze względu na interferencje promieni bliskiej podczerwieni (nIR) pochodzących ze słońca z tymi z ET, niemożliwe było również prowadzenie badań na i przy zbiornikach wodnych. Rozwiązaniem ww. problemów jest oferowany Wynalazek – osłona przeciwsłoneczna. Osłonę można samodzielnie wydrukować (dostępny model druk 3D) i zamontować na ET. Po zastosowaniu Wynalazku następuje wzrost jakości gromadzonych danych – zgodnie z testami w warunkach rzeczywistych nastąpił 65%-85% wzrost dokładności gromadzonych danych.

Dzięki zastosowaniu Wynalazku do Eye Trackera uzyskuje się:

• możliwość kalibracji w nasłonecznionym terenie
• znaczną poprawę jakości danych
• eliminację odbić powstających na wewnętrznej stronie szkieł eye-trackera

Wynalazek umożliwia badania w pobliżu wody, na zbiornikach wodnych (np. ratownicy, żeglarstwo) Istnieje możliwość samodzielnego wykonania (druk 3D szkielet + naklejenie gąbki).

Zastosowanie

Wynalazek pozwala na prowadzenie badań w bezchmurne, słoneczne dni – przy poziomym kierunku propagacji, padania promieni słonecznych, także na odbijających światło zbiornikach wodnych. Dzięki temu kreują się nowe zastosowania ET: – wojskowe w terenie – badania sportowców w terenie – badania grup użytkowników (np. miast – komunikacja, krajobraz, oświetlenie) – badania bezpieczeństwa pracy – badania efektywności reklamy.

Model współpracy

Sprzedaż prototypów osłon
Sprzedaż patentu/zgłoszenia patentowego
Umowa wdrożeniowa
Udzielenie licencji

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Politechnika Wrocławska

WCTT jest jednym z krajowych liderów komercjalizacji rezultatów prac badawczych, zapewniających skuteczny transfer wiedzy i technologii do innowacyjnej gospodarki. Działalność WCTT: KOMERCJALIZACJA – komercjalizacja wyników badań naukowych uzyskiwanych w Politechnice Wrocławskiej WSPÓŁPRACA BADAWCZA – animowanie współpracy badawczej i technologicznej INNOWACJE – wsparcie działalności innowacyjnej przedsiębiorstw w ramach projektu Enterprise Europe Network (EEN)

  • Technologia żywności
  • ul. C.K. Norwida 4/6, 50-373 Wrocław
  • https://wctt.pwr.edu.pl/
  • wctt@pwr.edu.pl
  • +48 71 32 04 195

Kontakt w sprawie innowacji

Tomasz Marciniszyn

  • +48 71 32 04 195
  • tomasz.marciniszyn@pwr.edu.pl

Zobacz najnowsze innowacje

  • 30 grudnia, 2024

  • 13 listopada, 2024

  • 13 listopada, 2024