Sektor lotniczy w Polsce – dynamiczny networking na Dolnym Śląsku
Sektor lotniczy w Polsce – dynamiczny networking na Dolnym Śląsku
Sektor lotniczy i kosmiczny w Polsce to branża przemysłu nie tyko o długiej historii, ale też silnej pozycji. Polskie lotnictwo ma ponad 100 lat, przemysł lotniczy, m.in. dzięki współpracy międzynarodowej i inwestycjom zagraniczny istnieje już ponad 80 lat.
W naszym kraju istnieje doskonale rozwinięta infrastruktura wyspecjalizowanych firm, które zajmują się rozwojem produkcji zaawansowanych produktów lotniczych, cieszących się uznaniem na świecie ze względu na ich jakość. Możemy się też pochwalić wykwalifikowaną kadrą specjalistów.
Sektor lotniczy w Polsce przyciąga inwestycje międzynarodowych potentatów, a także posiada rozwinięte centra badawczo-rozwojowe. Łącznie w Polsce działa ponad 200 firm z tego sektora, tworząc liczne miejsca pracy. Wartość rocznej sprzedaży sięga 8,5 miliarda PLN, a większość firm to małe i średnie przedsiębiorstwa, często z kapitałem zagranicznym. Sektor ten skupia się głównie w południowo-wschodniej części kraju, gdzie istnieją trzy klastry lotnicze.
To oczywiście nie wszystko. Branża lotnicza dynamicznie rozwija się również na Dolnym Śląsku. W regionie działa wiele firm związanych z przemysłem lotniczym, które zajmują się m.in. produkcją i naprawą komponentów, części oraz wyposażenia lotniczego – dostarczają produkty zarówno na rynek krajowy, jak i zagraniczny. Są to np. elementy konstrukcyjne, silniki, układy elektroniczne, oraz awionika. Niektóre z tych firm są dostawcami dla dużych międzynarodowych koncernów lotniczych, co przyczynia się do rozwoju eksportu i wzmacnia pozycję Dolnego Śląska na rynku międzynarodowym.
Przemysł lotniczy na Dolnym Śląsku jest bez wątpienia dynamiczny i innowacyjny. Firmy oraz rożnego typy instytuty badawcze prowadzą badania nad nowymi technologiami i rozwiązaniami, mającymi zastosowanie w lotnictwie, takimi jak materiały kompozytowe, systemy bezpieczeństwa, czy systemy zarządzania ruchem lotniczym. To pozwala na rozwijanie bardziej zaawansowanych i efektywnych rozwiązań dla przemysłu lotniczego.
Już 17 kwietnia we Wrocławiu odbędzie się po raz trzeci Aeromixer – jednodniowe międzynarodowe spotkanie networkingowe oparte na softwarze B2BsmartMixer, podczas którego spotkają się firmy dostawców i producentów branży lotniczej.
– WPT będzie współorganizatorem wydarzenia pn. Aeromixer, międzynarodowego spotkania networkingowego, podczas którego spotkają się firmy dostawców i producentów sektora aerospace. Zaprezentujemy swoją ofertę dla firm z branż lotniczej i nie tylko, opowiemy o możliwościach m.in. z zakresu badań wytrzymałościowych, tomografii, elektroniki. Będziemy zachęcać do zainteresowania się działalnością Wrocławskiego Parku Technologicznego, także pod kątem miejsca skupiającego ponad 220 firm działających m.in. w branży kosmicznej, optycznej, chemicznej, biotechnologicznej. – komentuje – komentuje Michał Kowalski, Dyrektor Działu ds. Obsługi Klienta i Laboratoriów WPT.
Wydarzenie będzie skupiać firmy produkcyjne i usługowe z branży lotniczej, zarówno polskie jak i zagraniczne, które chcą przedstawić swoją firmę w celu nawiązania strategicznych kontaktów biznesowych, dzięki którym możliwa będzie realizacja nowych projektów oraz wspólnych przedsięwzięć, czy też nowych inwestycji w Polsce. Rejestracja ma charakter otwarty.
Więcej informacji można znaleźć na https://aeromixer.eu/